Uncategorized

Ισόπαλοι Ολυμπιακός και Τότεναμ

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει το 0-2 της Τότεναμ και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν πολύ δυναμικά με μαζεμένες καλές ευκαιρίες. Οι Αγγλοι, όμως, κόντρα στην ροή του παιχνιδιού κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση του Χάρι Κέιν.
Ο Ολυμπιακός συνέχιζε να πιέζει και το πλήρωσε αφού σε μια πολύ καλή αντεπίθεση, η Τότεναμ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Λούκας Μόουρα.
Οι Πειραιώτες δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να μειώσουν με γκολ του Ποντένσε λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Η πίεση των γηπεδούχων δεν σταμάτησε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Βαλμπουενά κατάφερε να κερδίσει πέναλτι και να εκτελέσει σωστά ισοφαρίζοντας.
Αυτό ήταν και το τελικό σκορ με τους ερυθρόλευκους να παίρνουν ένα σημαντικό βαθμό και να προσφέρουν πολύτιμους βαθμούς στην χώρα μας!