Διέλυσε την Ίντερ η Αταλάντα

Η Αταλάντα επικράτησε με το ευρύ 4-1 της Ίντερ, στην έδρα της, για την 12η αγωνιστική της Serie A και έτσι έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των «νερατζούρι».

Μόλις στο 8′, ο Χάντεμπουρ άνοιξε το σκορ για την Αταλάντα, η οποία έχασε απίστευτες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47′, η Ίντερ ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχο πέναλτι του Ικάρντι. Στο 61′ η Αταλάντα πήρε ξανά το προβάδισμα με κεφαλιά του Μαντσίνι και στο 88′ ο Ντζιμσίτι έγραψε το 3-1. Λίγα λεπτά αργότερα ο Γκόμεζ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για την ομάδα του.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Μπερίσα, Τολόι (56′ Καστάν), Ντζιμσίτι, Μαντσίνι, Χατέμπουρ, Ντ Ρόον, Φρόιλερ, Γκόσενς, Γκόμεζ, Ίλισιτς, Ζαπάτα (71′ Πάσαλιτς)
ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντ’Αμπρόζιο, Μιράντα (71′ Βρσάλικο), Σκρίνιαρ, Ασαμόα, Γκαλιαρντίνι, Μπρόζοβιτς, Βεσίνο (46′ Μπόρχα Βαλέρο), Πολιτάνο (66′ Κεϊτά), Ικάρντι, Πέρισιτς