Uncategorized

Τρομερή ανατροπή για Μπαρτσελόνα!

Με τον Σουάρες να ανοίγει και να… κλείνει τον χορό των τερμάτων, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 3-2 την μαχητική Ράγιο Βαγεκάνο στο «Βαγέκας», στο τελευταίο χρονικά ματς για την 11η αγωνιστική στην Primera Division και «έφυγε» τέσσερις βαθμούς μπροστά από την δεύετρη Ατλέτικο Μαδρίτης.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Οι «μπλαουγκράνα» προηγήθηκαν μόλις στο 11’, με τον Άλμπα να «σπάει» το οφσάιντ και να πασάρει στον Σουάρες που δεν είχε πρόβλημ να κάνει με κονινό πλασέ το 1-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 31’, με τον Πόθο, αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης… εξιλεώθηκε, σκοράροντας με τη βοήθεια και του οριζόντιου δοκαριού!
Ο Σουάρες είχε κι αυτός δοκάρι στο 41ο λεπτό, ενώ, σαν να μην έφτανε αυτό, στο 57’, ο Άλβαρο Γκαρθία που είχε περάσει στο ματς λίγα δευτερόλεπτα πριν, πέτυχε το 2-1 με πλασέ στην άδεια εστία στην… πρώτη του επαφή με τη μπάλα!
Ο Σουάρες έχασε εκ νέου δύο καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει στο 79’ και το 85’ κι ενώ όλα έδειχναν «γκέλα» για την Μπαρτσελόνα, ήρθαν τα… πάνω κάτω. Αρχικά ο Ντεμπελέ, που επίσης είχε μπει σαν αλλαγή στο ματς, έκανε με σουτ από θέση μέσα δεξιά το 2-2, στο 87ο λεπτό, για να έρθει ο… συνήθης ύποπτος, εν τη απουσία του Μέσι, Σουάρες και με προβολή στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να διαμορφώσει το τελικό 3-2 υπέρ της ομάδας του…
Πηγή: sport-fm.gr