Uncategorized

Τριάρα (με ανατροπή) της Ρεάλ στην Γιουβέντους!

Μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση έστειλε η Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι «μερένχες» αντιμετώπισαν τη Γιουβέντους, στο πλαίσιο του International Champions Cup, και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 3-1.

Οι πρωταθλητές Ιταλίας βρέθηκαν να προηγούνται στο 12ο λεπτό του αγώνα, με την «βασίλισσα της Ευρώπης» να ισοφαρίζει στο 39’ με εξαιρετικό γκολ του Γκάρεθ Μπέιλ.

Τα άλλα δύο τέρματα Ισπανών πέτυχε ο Ίσκο, στο 47’ και εννιά λεπτά αργότερα (56’) και κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Ρεάλ: Νάβας, Καρβαχάλ, Σάντσες, Νάτσο, Ρεγκιγιόν, Κρόος, Βαλβέρδε, Θεμπάγιος, Ίσκο, Μπέιλ, Μπενζεμά (έπαιξαν επίσης: Ασένσιο, Βινίσιους, Γιορέντε, Οντριοθόλα, Λούκας Βάσκεθ, Λουνίν, Μαγιοράλ, Όντεγκααρντ, Λεόν).
Γιουβέντους: Σέζνι, Ντε Σίλιο, Κιελίνι, Μπενατιά, Κανσέλο, Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Μαρκίζιο, Μπερναντέσκι, Φαβίλι (έπαιξαν επίσης: Φατζιόλο, Περίν, Ρουγκάνι, Περέιρα, Φερνάντες, Μπαρτζάλι).

ΠΗΓΗ: ΣΠΟΡ ΦΜ 94.6