Uncategorized

Ισόπαλοι Κροατία και Πορτογαλία στο ντεμπούτο του Λιβάγια

Ισόπαλος με σκορ 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας ανάμεσα σε Κροατία και Πορτογαλία. Ο Μάρκο Λιβάγια έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα της εθνικής της χώρας του, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, ενώ αγωνίστηκε για 57 λεπτά. Μάλιστα, συμμετείχε στο γκολ της ομάδας του.
Στο 18ο λεπτό ο Λιβάγια μοίρασε την μπάλα στον Πιάτσα και εκείνος στον Πέρισιτς, ο οποίος, με δυνατό σουτ, έκανε το 0-1. Ο Πέπε απάντησε στο 32′ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Πίτσι, γράφοντας το τελικό 1-1. Στο 57′ ο Σαντινί αντικατέστησε τον επιθετικό της ΑΕΚ.
Οι συνθέσεις του αγώνα:
Πορτογαλία: Πατρίσιο, Πέπε, Κανσέλο, Ντίας, Ρουί, Καρβάλιο (81’ Σέρχιο Ολιβέιρα), Νέβες (86’ Ρενάτο Σάντσες), Πίτσι (61’ Μπροούνο Φερνάντες), Μπερνάρντο Σίλβα (46’ Ζέλσον Μάρτινσ, Αντρέ Σίλβα (89’ Ζέντσον Φερνάντες), Μπρούμα(69’ Ρόνι Λόπες)
Κροατία: Κάλινιτς, Βίντα (36’ Γεντβάι), Βρσάλικο (46’ Μίλιτς), Μίτροβιτς, Μπάρισιτς, Μπαντέλι, Μόντριτς (55’ Πάσαλιτς), Κόβασιτς, Πιάτσα (72’ Πιάτσα), Πέρισιτς (63’ Τσοπ), Λιβάγια (57’ Σαντινί)