Uncategorized

Ισόπαλες σε ματσάρα Φροζινόνε και Έμπολι

Την ευκαιρία να πάρει τη πρώτη της νίκη έχασε η Φροζινόνε, η οποία προηγήθηκε δυο φορές, ωστόσο η Έμπολι κατάφερε να φύγει με τον βαθμό από το “Benito Stirpe”, 3-3, σε ένα ματς με ανατροπές και έξι γκολ. Το τελικό αποτέλεσμα κρατάει χαμηλά τις δυο ομάδες μετά από εννέα αγωνιστικές.
Η Φροζινόνε άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό όταν από ωραίο συνδυασμό των Ζαμπάνο-Τσιάνο, η μπάλα κόντραρε στον Σιλβέστρ, που με αυτογκόλ έκανε το 1-0. Η απάντηση της Έμπολι ήρθε στο 32ο λεπτό με τον Αντονέλι να βρίσκει τον Ζάγιτς και εκείνος να νικάει τον Σπορτιέλο για το 1-1, με τη Φροζινόνε να είναι καλύτερη στα πρώτα 15 λεπτά, αλλά στη συνέχεια η Έμπολι ισορρόπησε και έφτασε στην ισοφάριση πριν το ημίχρονο. Τρία λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, η Έμπολι έφερε τούμπα το ματς με τον Σιλβέστρ να εξιλεώνεται για το αυτογκόλ αφού από το δικό του πόδι, μετά από κόρνερ του Ζάγιτς, η μπάλα πήγε στα δίχτυα για το 1-2. Η Φροζινόνε απάντησε με δυο γκολ του Ντάνιελ Τσιοφάνι σε διάστημα εννέα λεπτών. Στο 54ο λεπτό ο 33χρονος επιθετικός ισοφάρισε και στο 64′ πήρε την ασίστ από τον Κάμπελ και εκτέλεσε για το 3-2. Ωστόσο, η Έμπολι δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να πάρει το βαθμό στο 79ο λεπτό. Δέκα τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, ο Ούτσαν νίκησε τον Σπορτιέλο και διαμόρφωσε το χορταστικό 3-3.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ: Σπορτιέλο, Γκολντανίγκα, Αριαούντο, Καπουάνο, Ζαμπάνο, Τσίμπσαχ, Μαϊέλο (81′ Γκόρι), Μολινάρο, Κάμπελ (65′ Βλόετ), Τσιοφάνι (85′ Πιναμόντι), Τσιάνο
ΕΜΠΟΛΙ: Προβεντέλ, Ντι Λορέντζο, Σιλβέστρ, Μαϊέτα, Αντονέλι (78′ Πασκουάλ), Άκουα, Καπέτσι (66′ Μπενάσερ), Κρούνιτς, Ζάγιτς (66′ Ούτσαν), Καπούτο, Λα Γκουμίνα
Πηγή: aek365.com