Παγωμένη νίκη με κρύα εμφάνιση

Η ένωση κατάφερε να πάρει μια νίκη χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της. Το σκορ 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε την κατοχή, έβαλε το γρήγορο γκολ, όμως μετά δεν είχε ρυθμό με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ευτύχησε να πετύχει το δεύτερο γκολ νωρίς και πέτυχε μια νίκη χωρίς να εντυπωσιάσει.
Ο αγώνας:
Η ένωση ξεκίνησε με τους : Τσιντώτα, Γκάλο, Οικονόμου, Τσόσιτς, Μπακάκη, Κριτσίτσιτς, Γαλανόπουλο, Μπογέ, Μπακασέτα, Μάνταλο, Πόνσε.

Στο 4′ ο Μπογέ άνοιξε το σκορ έπειτα από κοντινό πλασέ. Στο 11′ ο Πόνσε σούταρε εκτός περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 23′ ο Μπακασέτας σούταρε εντός περιοχής αλλά ο Χουάντερσον αποκρούει.

Στο 24′ ο Οικονόμου έκανε τραγικό γύρισμα και ο Απόλλωνας ισοφάρισε σε 1-1. Στο 28′ ο Μπογέ χόρεψε όλη την άμυνα αλλά το σουτ του κατέληξε ελάχιστα άουτ. Στο 40′ ο Μπογέ σούταρε εκτός περιοχής αλλά το πλασέ πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 47′ ο Μπογέ πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ καθώς σούταρε εκτός περιοχής, έπειτα από ατομική ενέργεια. Στο 60′ ο Πόνσε βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά το τελείωμα του ήταν κακό και πέρασε άουτ.

Στο 72′ ο Μπογέ βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα ο οποίος είπε όχι στο σουτ του Αργεντινού.