Μπάμπεργκ – ΑΕΚ LIVE CHAT

Παρακολουθήστε γραπτώς από το kitenimerosi.gr την κρίσιμη αναμέτρηση της “Βασίλισσας” στη Βαμβέργη κόντρα στη Μπάμπεργκ για τα προημιτελικά του Basketball Champions League.

22:43 Παραμένει στο κόλπο της πρόκρισης η ΑΕΚ καθώς υποδέχετι σε μια εβδομάδα απο τώρα την ομάδα του Νίκου Ζήση στην Αθήνα.

22:40 ΤΕΛΟΣ του ματς! Τελικό σκορ 71-67. Νίκη με 4 πόντους για τη Μπάμπεργκ.

22:38  71-67 από τον Θίοντορ και τάιμ αούτ με 5 δευτερόλεπτα να απομένουν.

22:37  71-65 με τον Ρούμπιτ 70 δευτερόλεπτα για τη λήξη του ματς.

22:36 Μείωνει στους 4 η ΑΕΚ (69-65).

22:35 Σημαντικό καλάθι από τον Θίοντορ που ευστοχεί σε τρίποντο και 69-63.

22:34 69-60 το σκορ.

22:32 2/2 βολές ο Χάντερ και 67-60.

22:30 Ξεφεύγει επικίνδυνα η Μπάμπεργκ. 67-58 και ταίμ αούτ αυτή τη στιγμή, περίπου 4 λεπτά για το τέλος.

22:26 63-58 το σκορ στα μισά της περιόδου. Διατηρεί ένα σταθερό προβάδισμα η Μπάμπεργκ από την αρχή του δεκαλέπτου.

22:25 Κρίσμο καλάθι από τον Σαντ-Ρος και μείωνει στους 2.

22:24 58-54 ξανά ο Ρούμπιτ.

22:23 56-54 με τον Ρούμπιτ

22:23 ο αρχηγός δηλώνει ξανά παρών και 54-54.

22:22 7 λεπτά ακόμα για το τέλος του ματς.

22:21 Περνάει μπροστά η Μπάμπεργκ 54-52 με τρίποντο του Χίκμαν και τάιμ αούτ από τον Λούκα Μπάνκι

22:20 Πλησιάζει στον ένα πόντο με τον Ζήση η Μπάμπεργκ.

22:19 Σκοράει ο Τζέιμς. 49-52 το σκορ.

22:18 Ξεκινάει το 4ο και τελευταίο δεκέλεπτο της αναμέτρησης.

22:16 Εώς τώρα αποδικνύεται στη πράξη ότι το παιχνόδι είναι ένα ντέρμπι και όλα τα σενάρια είναι ανοιχτά για την πρόκριση στο Final 4.

22:15 Κάπως έτσι τελείωνει το 3ο δεκάλεπτο με την “Βασίλισσα” στο +1 και ένα σχετικά χαμηλό σκορ (49-50).

22:14 Δεν διαρκεί το προβάδισμα της όμως. Ο Σαντ-Ρος με τρίποντη βόμβα κάνει το 49-50.

22:13 Βολές για τους γηπεδούχους. Έυστοχος ο Χίκμαν, περνάει μπροστά η Μπάμπεργκ.

22:12 Με δύο λεπτά να απομένουν για τη λήξη της 3ης περιόδου και η ΑΕΚ είναι μπροστά στο σκορ για ένα πόντο (46-47).

22:11 Τρίποντο ο Λαρεντζάκης και 41-45 για την “Βασίλισσα”.

22:10  Και πάλι Αλεξάντερ 41-42.

22:09 Μείωνει στους 3 πόντους με έμμεσο τρίποντο ο Αλεξάντερ.

22:07 Η ΑΕΚ αυξάνει τη διαφορά της και στο 6ο λεπτό της 3ης περιόδου είναι στο +6 (36-42) με Χάντερ και Σαντ-Ρος να είναι σε φόρμα.

22:06 Χάντερ και 36-38 για τους φιλοξενούμενους .

22:05 ο Ράις ισοφαρίζει σε 36-36 στο 4ο λεπτό του β ημιχρόνου.

22:04 Το παιχνίδι έχει αποκτήσει ρυθμό και σημειώνονται συνεχόμενα καλάθια με την ομάδα του Λούκα Μπάνκι να διατηρεί το προβάδισμα με 34-36.

22:02 Ενώ τοματς συνεχίζεται κανονικά τα άσχημα νέα για τον τραυματισμό του Ματσιούλις επιβεβαιώνονται, καθώς ο Λιθουανός μεταφέρεται εκτάκτως στο νοσοκομείο, διότοι οι πόνοι στον αγκώνα του δεν υποχώρησαν καθόλου.

22:01 28-32 με σουτ του Χάντερ.

22:00 Ξεκινάει το 3ο δεκάλεπτο.

21:53  Τα πρώτα νέα για τον τραυαμτισμού του Ματσιούλις είναι άσχημα καθώς βρίσκεται στο Ιατρείο του γηπέδου και δείχνει να πονάει αρκετά.

21:44 Ημίχρονο στη Brose Arena με την ΑΕΚ να έχει προβάδισμα δύο πόντους.

21:42 Η ΑΕΚ περνάει για πρώτη φορά μπροστά με το πρώτο καλάθι του Χάντερ. 28-30 το σκορ

21:38: Διανύουμε το 8ο λεπτό της δεύτερης περιόδου και ο Λαρεντζάκης κάνει το 26-26.

21:37 26-24 μειώνει για ακόμη μια φορά ο αρχηγός.

21:36 26-22 με το Νίκο Ζήση και ταίμ άουτ.

21:35 24-22 με καλάθι του Ρούμπιτ.

21:34 Δύο συνεχόμενα τρίποντα μέσα σε λιγοστά δευτερόλεπτα για την “Βασίλισσα” και το σκορ γίνεται 22-22 με Λαρεντζάκη και Σάκοτα.

21:32  22-16 με 2/2 βολές του Χίκμαν.

21:31  20-16 με το καλάθι της ΑΕΚ να πετυχαίνει ο Σάκοτα ξανά.

21:29  18-14 το σκορ.

21:28  18-12 για την Μπάμπεργκ στο 4ο λεπτο του δεύτερου δεκαλέπτου.

21:26  16-12 με τρίπιντο του Όλιντε.

21:26 13-12 με τον Σάκοτα.

21:25  13-10 με τον Ρούμπιτ για την Μπάμπεργκ

21:24  Χτύπησε ο Ματσιούλις, κρατάει τον αγκώνα του και αποχώρησε από το γήπεδο.

21:22  Ξεκινάει η 2η περίοδος.

21:20  Τέλος στη πρώτη περίοδο με την “Βασίλισσα” να μειώνει σε 11-10 με τρίποντο του Θίοντορ.

21:19 2/2 βολές ο Γιόνας Ματσιούλις και πλησιάζει στο 11-7 η Ένωση.

21:19   11-5 αμέση απάντηση από τον Σαντ – Ρος.

21:18   11-2 με τρίποντο για τους Γερμανούς.

21:16  8-2 στο 8′ από τον Λαρεντζάκη.

21:14  Παραμένει το 8-0 στα πρώτα 7 λεπτά της αναμέτρησης.

21:11  8-0 ο Χίκμαν με λέι απ.

21:09  Το σκορ παραμένει. Χωρίς πόντο η ΑΕΚ.

21:05 Ταίμ αούτ.

21:04   6-0(!) η Μπάμπεργκ με τρία καλάθια του Αλεξάντερ.

21:01  Τζάμπολ στο παιχνίδι.

21:00    Γκρίφιν, Σαντ Ρος, Ματσιούλις, Σάκοτα και Χάντερ η 5αδα με την οποία ξεκινάει η ΑΕΚ.

20:58    Αυτή τη στιγμή ολοκληρώνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

20:58    Στη τελική ευθεία για το τζάμπολ του παιχνιδιού.

20:57   Αυτή της Μπάμπεργκ αποτελείται από τους: Χίκμαν, Ράις, Ζήσης, Στάκεϊ, Σμιντ, Ολίντε, Χάρις, Ρούμπιτ, Αλεξάντερ, Χέκμαν, Τέιλορ, Κουλμπόκα.

20:55   Η αποστολή της ΑΕΚ αποτελείται από τους: Τζέιμς, Σάκοτα, Τσαλμπούρης, Ματσιούλις, Λαρεντζάκης, Μωραϊτης, Γκρίφιν, Θίοντορ, Σαντ-Ρος, Ρογκαβόπουλος, Γιαννόπουλος, Χάντερ.

20:53   Ο Λούκα Μπάνκι στερείται των υπηρεσιών των Ξανθόπουλο και Καββαδά.

20:51  Το σημερινό ματς είναι το πρώτο της σειράς. Ο επαναληπτικός θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη στο κλειστό του ΟΑΚΑ.

20:48   Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της ΑΕΚ στη Βαμβέργη κόντρα στη Μπάμπεργκ. Το παιχνίδι έχει οριστεί να ξεκινήσει στις 21:00.