Uncategorized

Λαμία-ΑΕΚ LIVE CHAT

Παρακολουθήστε από το kitenimerosi.gr την γραπτή εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς της ΑΕΚ με τη Λαμία για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ΑΕΚ θέλει να υπερασπιστεί το 2-0 με το οποίο είχε επικρατήσει στο ΟΑΚΑ και να προκριθεί στον τελικό της διοργάνωσης για 4η συνεχόμενη φορά.
Στο κείμενο ο Βαλάντης Αλεξούδης!

Το κείμενο χρειάζεται ανανέωση!
Η ΑΕΚ ξεκινάει με τους : Μπάρκα, Μπακάκη, Σβάρνα, Οικονόμου, Χουλτ, Κρίστιτσιτς, Σιμόες, Λιβάγια, Μάνταλο, Μπακασέτα, Πόνσε
1′ Έναρξη του αγώνα!
5′ Ο Μπαράλες χτυπάει, άθελά του, τον Σβάρνα στο κεφάλι. Ο αμυντικός της ΑΕΚ βρέθηκε πεσμένος αλλά τώρα συνεχίζει κανονικά!
9′ Ο Σκόνδρας σουτάρει εκτός περιοχής αλλά η μπάλα περνάει λίγο έξω!
Η Λαμία παίρνει μέτρα στο γήπεδο και πιέζει την ΑΕΚ!
Έχουμε φτάσει στο 20′ χωρίς καμία αξιόλογη φάση!
23′ Ο Μπερτόλιο σούταρε εκτός περιοχής αλλά ο Μπάρκας μπλόκαρε σταθερά!
24′ Σέντρα Σιμόες και η κεφαλιά του Πόνσε καταλήγει στο δοκαρι!
28′ Μετά από φοβερή ανάπτυξη ο Μάνταλος βρέθηκε τετ α τετ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι!
33′ Ο Μάνταλου βρήκε τον Χουλτ με μακρινή πάσα, αυτός μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, αλλά το σουτ του σταμάτησε στον τερματοφύλακα της Λαμίας!
35′ Ο Μπερτόλιο εκτέλεσε ένα φάουλ που κατέληξε στο δοκάρι!
36′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Πόνσε εκμεταλλεύεται την περίεργη τροχιά που πήρε η μπάλα μετά το σουτ του Λιβάγια και από κοντά, με ένα πλασέ, ανοίγει το σκορ!
41′ ΓΚΟΟΟΛ ο Οικονόμου κάνει το 2-0 για την Ένωση μετά από κοντινή προβολή. Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για οφσάιντ!
45+1 Ο Μάνταλος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται από τον διαιτητή!
Τέλος ημιχρόνου με το σκορ στο 0-2!
Το ματς ξαναρχίζει!
50′ Έπειτα από κόρνερ του Μπακασέτα ο Σβάρνας έπιασε μια κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ!
53′ ΓΚΟΟΛ! Απίστευτος συνδυασμός Μάνταλου-Μπακασέτα με τον δεύτερο να τελειώνει άψογα τη φάση για το 0-3!
59′ Ο Πόνσε αφήνει τη θέση του στον Μπογέ!
66′ ΓΚΟΟΟΛ για την Ένωση! Ο Χουλτ σεντράρει και ο Βάντερσον με αυτογκόλ κάνει το 0-4!
67′ Ο Πέτρος Μάνταλος αφήνει τη θέση του στον Χρήστο Γιούση!
75′ Ο Γιούσης σέντραρε αλλά η κεφαλιά του Λιάγια πέρασε άουτ!
Το ίδιο λεπτό ο Κρίστιτσιτς άφησε τη θέση του στον Μπότο!
76′ Ο Λιβάγια σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο τερματοφύλακας της Λαμίας διώχνει σε κόρνερ!
79′ Ο Μπογέ πιάνει ένα πολύ δυνατό σουτ αλλά ο Καάτσικας λέει όχι!
83′ Ο Πίτι πιάνει ένα πολύ δυνατό σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι!
88′ Ο Μπογέ αποχωρεί τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο!