Τα highlights της βραδιάς

Το αποψινό ματς έληξε υπέρ της Ένωσης με τους Κλωναρίδη και Μπακασέτα να πετυχαίνουν τα δίχτυα του Κόβακσικ. Από τα πρώτα λεπτά η ΑΕΚ είχε ευκαιρίες να σκοράρει με τους παίκτες να κρατούν έναν σταθερό ρυθμό. Στο 23′ λεπτό ο Χούτζι δέχεται κόκκινη κάρτα και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. Έχοντας το μικρό προβάδισμα ενός παίκτη παραπάνω σε σχέση με τους Ούγγρους η ΑΕΚ πιέζει ακόμα περισσότερο. Πετυχαίνει το πρώτο γκόλ της βραδιάς, με ασίστ του Μπακασέτα και τον Κλωναρίδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα .Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου οι ευκαιρίες είναι όλο και περισσότερες όμως κλειδώνει με το σκόρ 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά και στο 49′ ο Μπακασέτας με ασίστ του Πέτρου Μάνταλου σκοράρει και δίνει μεγαλύτερο ακόμη προβάδισμα στην ομάδα. Λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής θα του υποδείξει την κόκκινη κάρτα και σκόρερ της Ένωσης θα μεταφερθεί εκτός αγωνιστικού χώρου. Πλέον οι ομάδες είχαν ίσο αριθμό παικτών. Στο 67′ γίνεται το λάθος με τον Λαζοβιτς να πετυχαίνει το γκολ και η Βίντι μειώνει την διαφορά σε 1-2. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες όμως το ματς έληξε με την ΑΕΚ αήττητη για 13η φόρα σε ματς της Ευρώπης