ΑΕΚ έχασες το παιχνίδι…

Μια πολύ καλή ΑΕΚ έχασε το ματς στην Τούμπα από δικά της κυρίως λάθη!

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, πιέζοντας εξ αρχής. Ήδη από τα πρώτα λεπτά έγινε απειλητική, προς την εστία του Πασχαλάκη με σουτ του Μάνταλου στο 8 να το βγάζει κόρνερ.

Μέχρι το 15 η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, αλλά  εκεί ισορρόπησε το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ. Στο 16 ο Μπάρκας σώζει την Ένωση, αφού βγάζει κεφαλιά του Βαρελά στην αριστερή γωνία από κόρνερ του Πέλκα!

Στο 19 η ΑΕΚ χάνει τρομερή φάση, αφού βγαίνει στην αντεπίθεση ο Λιβάγια που σουτάρει με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι!

Στο 28 ο Λαμπρόπουλος κάνει τραγικό λάθος, αφού δεν υπολογίζει την πορεία της μπάλας και πηδάει σε λάθος χρόνο, με τον Πρόγιοβιτς να το εκμεταλλευται, να βγαίνει τετ α τετ και να μην χάνει την ευκαιρία κάνοντας το 1-0.

Η ΑΕΚ αντιδράει άμεσα, και αρχίζει την πίεση προς την εστία του Πασχαλάκη. Γύρω στο 40 γίνεται φάουλ του Μάνταλου από αριστερά, πιανει κεφάλια ο Πόνσε, αλλά αποκρούει ο Πασχαλάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπαίνει κακά και αποσυγκεντρωμένη, δεχόμενη πάλι γκολ στην αρχή του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 50, μετά από σέντρα του Μάτος και σουτ του αφύλαχτου Πρίγιοβιτς.

Η ΑΕΚ επανέρχεται πάλι, πιέζει ψηλά και χάνει μοναδική ευκαιρία στο 62 με σουτ του Μπακασέτα να χτυπάει στο δοκάρι. Από εκεί και πέρα η Ένωση πίεζε, χάνοντας ευκαιρίες με σουτ του Λόπεζ και του Λιβαγια προς το τέλος του ματς, χωρίς να καταφέρει τίποτα.