Uncategorized

Προελαύνει η ΑΕΚ, νίκησε και τον Αερωπό!

Εντυπωσιακή σε ακόμα ένα ματς ήταν η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ, η οποία νίκησε 33-22 τον Αερωπό Έδεσσας στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ και έκανε το 4 στα 4 στην Handball Premier.
Οι παίκτες του Νίκου Γραμματικού ξεκίνησαν την αναμέτρηση με το πόδι πατημένο στο γκάζι και πήραν από νωρίς «κεφάλι» στο σκορ. Ωστόσο, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Έδεσσας «ψαλίδισε» τη διαφορά στα τρία γκολ και οι παίκτες των δύο ομάδων μπήκαν στα αποδυτήρια με σκορ 16-13.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μάγκες μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους, συνεχίζοντας αήττητοι και με ακόμα ένα δίποντο στον δρόμο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Πρώτοι σκόρερ για την Ένωση οι Γιάκομπσεν και Μπάγιος με 6 και 5 γκολ αντίστοιχα.