ΑΕΚ-Λαμία LIVE CHAT

Παρακολουθήστε από το kitenimerosi.gr τη γραπτή εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού ανάμεσα σε ΑΕΚ και Λαμία. Στο ΟΑΚΑ βρίσκονται οι Χρήστος Ροδίτης, Βαλάντης Αλεξούδης και Ανδρέας Πατίτσας.

Η σελιδα χρειάζεται refresh

Η ΑΕΚ ξεκινάει με τους : Μπάρκα, Μπακάκη, Οικονόμου, Τσόσιτς, Γκάλο, Κριστίτσιτς, Σιμόες, Μάνταλος, Χουλτ, Λιβαΐα, Πόνσε

9′ Η μπάλα στρώθηκε στον Γκάλο εκτός περιοχής αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ!

13′ Ο Πόνσε βρέθηκε εντός περιοχής και το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στα χέρια του Μελίσα!

27′  Ο Κριστίτσιτς δέχεται δίκαια την κίτρινη κάρτα!

30′ Ο Πόνσε σούταρε εκτός περίοχης αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων μπλόκαρε!

33′ Ο Μπακάκης βρέθηκε σε καλή θέση εντός περιοχής αλλά ο Έλληνας Μπακ έπιασε ένα κακό σουτ!

37′ Ο Πέτρος Μάνταλος επιχείρησε μια σέντρα-σουτ εκτός περιοχής που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

40′ Ο Οικονόμου έκανε ένα σκληρό τάκλιν και δέχεται την κίτρινη κάρτα!

41′ Ο Δημούτσος έπιασε ένα γεμάτο σουτ αλλά ο Μπάρκας μπλόκαρε σταθερά!

44′ Ο Πόνσε δέχτηκε κίτρινη κάρτα μετά από μια διαμάχη με τον Βάντερσον!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου!

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κλωναρίδης στη θέση του Γκάλο!

47′ Ο Μάνταλος σέντραρε, ο Λιβαΐα έπιασε μια πολύ ωραία κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας είπε όχι με μια σωτήρια επέμβαση!

61′ Ο Πόνσε έφτασε σε σημέιο βολής, εντός περιοχής,  αλλά το σουτ του κόντραρε στο τάκλιν του Καρυπίδη και κατέληξε κόρνερ!

63′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Σέντρα του Μάνταλου, κεφαλιά Πόνσε και 1-0!

70′ Ο Κριστίτσιτς πλάσαρε από πλάγια θέση εντός περιοχής αλλά ο Καρυπίδης διώχνει λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος!

73′ Ο Μπογέ στη θέση του Μάρκο Λιβαΐα!

75′ Πλασέ του Μπογέ από πλάγια της περιοχής αλλά κατέληξε λίγο άουτ!

90′ Ο Μπογέ βρέθηκε τετ α τετ αλλά ο Μελίσσας του έκλεισε το οπτικό πεδίο και βγήκε νικητής!

91′ ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Κλωναρίδης έτρεξε όλη την αριστερή πλευρά, έδωσε ασιστ στον Κριστίτσιτς ο οποίος, με μια όμορφη προβολή, έγραψε το 2-0!

93′ Ο σκόρερ Κριστίτσιτς άφησε τη θέση του στον Άλεφ!

95′ Ο Αντέχο βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε ένα δυνατό σουτ αλλά ο Μπάρκας απέκρουσε εντυπωσιακά!

Τέλος του παιχνιδιού με την Ένωση να κερδίζει 2-0!