ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ, ΕΛΛΑΔΑ, ΚΟΣΜΟΣ

Νίκη με ”κιτρινόμαυρους” και νέα εξαιρετική εμφάνιση η Εθνική

Μια εξαιρετική (για μια ακόμα φορά) Εθνική ομάδα και με σκόρερ τους Μάνταλο (47′) και Γαλανόπουλο (70′) κέρδισε τη Φινλανδία με 2-1 ανατρέποντας το εις βάρος της 0-1.

Η Εθνική ομάδα μπήκε δυνατά στον αγώνα και από την έναρξη του αγώνα έψαχνε το γκολ.Ένα γκολ που ήρθε όμως από τη Φινλανδία μετά το λάθος του Σταφυλίδη που ο Πούκι εκμεταλλεύτηκε.Έτσι τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η Εθνική μπήκε πολύ δυνατά και ευτύχησε να ισοφαρίσει με τον Πέτρο Μάνταλο μόλις στο 47ο λεπτό μετά από ασίστ του Μπακασέτα.Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα συνέχισε να σφυροκοπάει τη Φινλανδική άμυνα και στο 70ο λεπτό ανέτρεψε το σκορ με τον Κώστα Γαλανόπουλο μετά από φάση διαρκείας στη περιοχή των Φινλανδών.Αυτό μάλιστα ήταν και το πρώτο γκολ του Έλληνα χαφ με την Εθνική.