ΑΕΚ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στους “16” του BCL η ΑΕΚ με μαγική εμφάνιση!

Η ΑΕΚ φιλοξενήθηκε από τη Ράστα Βέχτα στη Γερμανία και πήρε εύκολα τη νίκη με 81-70 και παράλληλα την πρόκριση στους “16” του BCL.

Στο πρώτο ημίχρονο η “Βασίλισσα” ήταν απολαυστική με άμυνα βγαλμένη από σεμινάριο και μεγάλη αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Η Ένωση δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Γερμανούς και πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά είκοσι πόντων, 31-51.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου έκανε συντήρηση δυνάμεων, αν και στα τελευταία λεπτά ανησύχησε λίγο καθώς η Ράστα Βέχτα έριξε τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό. Παρόλα αυτά η ΑΕΚ πήρε τη νίκη-πρόκριση με 81-70.

Πλέον, στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο στρέφουν την προσοχή τους στον αγώνα της επόμενης Τετάρτης με την Ανβίλ στο ΟΑΚΑ.