ΑΕΚ, ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

Όταν η ΑΕΚΑΡΑ έριξε τέσσερα στο ερυθρόλευκο κατεστημένο (ΦΩΤΟ, VIDEO)

Δώδεκα χρόνια συμπληρώνονται σήμερα από την ημέρα που η ΑΕΚ συνέτριψε με 4-0 τον Ολυμπιακό, σε μια χρονιά που της έκλεψαν το πρωτάθλημα στα χαρτιά.

Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου μπήκε δαιμονισμένη στο γήπεδο και μόλις στο 12ο λεπτό είχε προβάδισμα δυο τερμάτων, με τους Μπλάνκο και Εντίνιο να κάνουν το 2-0.

Πριν το ημίχρονο, μια οβίδα του Νίκου Λυμπερόπουλου έκανε το 3-0 και έδωσε το σύνθημα για ένα κιτρινόμαυρο πάρτι στο γεμάτο ΟΑΚΑ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι διαιτητές προσπάθησαν να βάλουν με το έτσι θέλω τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι, όμως ο Τζόρτζεβιτς έχασε το πέναλτι που κέρδισε ο Γκαλέτι.

Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Παντελή Καφέ, ο οποίος έγραψε το τελικό 4-0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο βραζιλιάνος σταρ Ριβάλντο, ο οποίος μετά τη λήξη έστειλε το δικό του μήνυμα στους διορισμένους πρωταθλητές.