ΑΕΚ- Παναιτωλικός LIVE CHAT

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής την ομάδα του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ. Στο γήπεδο για το kitenimerosi.gr βρίσκονται οι Χρήστος Ροδίτης, Χάρης Σπηλιώτης και Ανδρέας Πατίτσας.

Λήξη αγώνα χορταστικό θέαμα από την ομάδα μας που διέλυσε τον Παναιτωλικό!

ΚΑΙ ΆΛΛΟ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ με τον Γαλανόπουλο να κάνει το 4-0!

Γκοοοοοολλλ για την ΑΕΚ, μετά την ωραία κάθετη του Μάνταλου ο Μπογέ πλασαρε σωστα και έκανε το 3-0

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

Η ΑΕΚ προηγείται στο ημιχρόνου με 1-0 χάρη στο γκολ του Οικονόμου έπειτα απο ασίστ του Μπακασέτα. Σε λίγο η συνέχεια.

45′ Συνέχεια στον αγώνα και… λήξη του πρώτου ημιχρόνου!!!

44′ Μικρή διακοπή στον αγώνα καθώς ο Κιβρακίδης βρίσκεται στο έδαφος και λαμβάνει την φροντίδα από το ιατρικό επιτελείο.
40′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ !!!! Το κόρνερ γίνεται με συρτή πάσα στον Μπακασέτα. Εκείνος επιχειρεί μια πολύ καλή σέντρα στην καρδιά της περιοχής με τον Οικονόμου να πηδά πιο ψηλά από όλους και να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

39′ Καλό γύρισμα του Μπογέ έξω από την περιοχή. Ο Γαλανόπουλος κάνει την προβολή και η ΑΕΚ κερδίζει κόρνερ.35′ Ο Κλωναρίδης βρίσκει χώρο και επιχειρεί ένα αδύναμο σουτ το οποίο καταλήγει απελπιστικά αουτ. Καμία σημαντική φάση στο ματς μέχρι στιγμής.

27′ Σουτ του Γαλανόπουλου έξω από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Κυριακίδης που μπλοκάρει εύκολα.

21′ Όμορφο κλέψιμο του Μπακάκη στο χώρο του κέντρου, ο οποίος ανεβαίνει ταχύτατα από τα δεξιά με την πάσα του όμως στον Λιβάγια να βρίσκει τον Κροάτη σε θέση οφσάιντ.

17′ Κάθετη μπαλιά του Μπογέ ο οποίος επιχειρεί να βγάλει σε θέση τετ α τετ τον Λιβάγια με τον τελευταίο όμως να μην κάνει καλό κοντρόλ μέσα στην περιοχή.

10′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς με την ΑΕΚ να προσπαθεί να τρυπήσει την άμυνα του Παναιτωλικού, χωρίς όμως ακόμα κάποιο αποτέλεσμα.

5′ Φάουλ που γίνεται έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού σε ευνοϊκό σημείο. Ο Μπακασέτας αναλαμβάνει την εκτέλεση αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κυριακίδη.