Uncategorized

Λεβαδειακός-ΑΕΚ LIVE CHAT

Παρακολουθήστε από το kitenimerosi.gr την γραπτή ενημέρωση του αγώνα Λεβαδειακός-ΑΕΚ για την 30η αγωνιστική της Superleague.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Η σελίδα χρειάζεται ανανέωση!
Λεβαδειακός – ΑΕΚ 0-3
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη του αγώνα
Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ πέρασε από τη Λιβαδειά, νικώντας με 3-0 την τοπική ομάδα στη τελευταία αγωνιστική της Superleague και ετοιμάζεται πλέον για τον μεγάλο τελικό του ερχόμενου Σαββάτου με τον ΠΑΟΚ.
90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
85′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, μέσα ο Λόπες, έξω ο Χουλτ. Μετά από 7 μήνες, ο Πορτογάλος μπακ-χαφ της ΑΕΚ ξαναμπαίνει σε αγωνιστικό χώρο
82′ Επικίνδυνο τάκλιν του Χατζηλάμπρου πάνω στον Μπακασέτα, με τον παίκτη της Ένωσης να αρπάζεται με τον παίκτη του Λεβαδειακού, ωστόσο τα πνεύματα ηρέμησαν γρήγορα
79′ Έχει πέσει ο ρυθμός, μετά το τρίτο γκολ της Ένωσης
76′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Γιαννούτσος, έξω ο Τσιγκρίνσκι
72′ Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι για φάουλ, η πρώτη στον αγώνα
70′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εντός αγωνιστικού χώρου περνάει ο Μπογέ, εκτός βγαίνει ο Μάνταλος
69′ Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Αντιλεχού, μέσα ο Όμο. Καμία αλλαγή δεν έχει κάνει ακόμη ο Μανόλο Χιμένεθ
68′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε πήρε τη μπάλα από τον Μάνταλο, ντρίπλαρε και με πλασέ σημείωσε το τρίτο γκολ της Ένωσης
66′ Σουτ του Κρίστιτσιτς, η μπάλα πέρασε άουτ
Ούτε ο Πόνσε κατάλαβε πως έχασε αυτό το γκολ, που από τα νεύρα του έσκισε τη φανέλα!
64′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Έξω ο Μαρκόφσκι, μέσα ο Καραχάλιος
63′ Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Γκάλο από τα δεξία, η μπάλα περνά από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, με τον Πόνσε να αστοχεί σε κενή εστία.
61′ ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Λεβαδειακό. Ο Ναγκίς έριξε κουτουλιά στον Μάνταλο και δέχθηκε την κόκκινη κάρτα
60′ Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στον αγωνιστικό χώρο περνάει ο Τσαμπούρης, εκτός βγαίνει ο Ρεκιασβίλι
58′ Δοκάρι για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο. Ωραία συνεργασία του Μάνταλου με τον Χουλτ, με τον αρχηγό της ΑΕΚ να σουτάρει και να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι
54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Πολύ ωραίο γκολ από τον Λιβάγια. Έκανε το ένα – δύο με τον Μάνταλο και από το ύψος της μεγάλης περίοχης, σούταρε με τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα του Λεβαδειακού
52′ Την κατοχή της μπάλας έχει η ΑΕΚ, με τον Λεβαδειακό να βρίσκεται συνεχώς πίσω από αυτήν
48′ Τρομερή ενέργεια από τον Πόνσε, ζάλισε τον αντίπαλο αμυντικό, σούταρε αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο
46′ Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε, καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες
Οι φίλοι της Ένωσης έχουν κατακλύσει τα γύρω… βουνά, μετά την απαγόρευση μετακίνησης που υποβλήθηκε στους φίλους της ΑΕΚ
Είχε τις ευκαιρίες της η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ να ανοίξει το σκορ νωρίτερα, ωστόσο στο τέλος του ημιχρόνου ήρθε το πολυπόθητο τέρμα, το οποίο θα απελευθερώσει τους ποδοσφαιριστές στη συνέχεια του αγώνα.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
45′ Ο Πόνσε πάλεψε με τον αντίπαλο για τη μπάλα, σούταρε, η μπάλα κόντραρε, ο αμυντικός του Λεβαδειακού δεν έδιωξε σωστά, με τη μπάλα να στρώνεται στον Μπακασέτα, όπου με ένα ξερό σουτ  με το δεξί και με τη μπάλα στον αέρα την έστειλε στο παραθυράκι του Μπάγιτς για το 0-1 της ΑΕΚ
45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ
41′ Καλή φάση για τους κιτρινόμαυρους. Πάσα του Λιβάγια στον Μπακασέτα, αυτός από το ύψος της περιοχής γύρισε το κορμί του, σούταρε με το δεξί, με τον Μπάγιτς να μπλοκάρει τη μπάλα
40′ Πρώτη τελική για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Νίκα, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα μακριά από την εστία
38΄ Τίποτα αξιοσημείωτο τα τελευταία λεπτά
33′ Φάουλ για την ΑΕΚ σε πολύ καλή θέση. Η εκτέλεση του Μπακασέτα βρίσκει στο τείχος, με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να μπλοκάρει εγκαίρως τη μπάλα
31′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Πόνσε, ύστερα από όμορφη μπαλιά του Κρίστιτσιτς
25′ Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος έσκαψε τη μπάλα, αλλά ο Πόνσε δεν πήρε δυνατά την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Μπάγιτς.
21′ Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Η πίεση του Χουλτ είχε αποτέλεσμα, έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή, έδωσε δίπλα του στον Μάνταλο, ο οποίος αστόχησε κι έστειλε άουτ τη μπάλα.
19′  Ευκαιρία για την Ένωση. Με κοντινή πάσα εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι, με τον Μάνταλο να αστοχεί και τη μπάλα να περνά λίγο άουτ.
19′  Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ
18′ Εκτέλεσε ο Γκάλο, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού σε κόρνερ. Στη συνέχεια, κεφαλιά του Οικονόμου πέρασε άουτ
17′ Φάουλ κερδίζει σε καλή θέση ο Κρίστιτσιτς
15′ Σέντρα του Μπακασέτα από δεξιά, κοντρόλ του Οικονόμου ο οποίος δεν εκτέλεσε, έδωσε δίπλα του στον Γαλανόπουλο, το σουτ του οποίου βρήκε στα σώματα των αντιπάλων
13′ Φάουλ από τα δεξιά για την Ένωση, κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ
10′ Σουτ του Γαλανόπουλου έξω από την περιοχή, κοντράρει η μπάλα και βγαίνει κόρνερ. Στη συνέχεια της φάσης, η μπάλα βγαίνει πλάγιο άουτ
10′ Τίποτα το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού
4′ Σουτ του Μπακασέτα από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ
1′ Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνάει ανεκμετάλλευτο
1′ Σέντρα για την ΑΕΚ
Αυτή τη στιγμή πραγματοποιούν την επίσημη είσοδό τους οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.
Στα αποδυτήρια οδηγούνται οι ποδοσφαιριστές, ενώ μένουν 10 λεπτά για την έναρξη του αγώνα.
Σε εξέλιξη βρίσκεται η προθέρμανση των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, ενώ ελάχιστος είναι και ο κόσμος στις εξέδρες .

Στην αρχική ενδεκάδα, ο Μανόλο Χιμένεθ χρησιμοποιεί τους Μπάρκα, Χουλτ, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλο, Μάνταλο, Λιβάγια, Μπακασέτα και Πόνσε.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό στην πόλη της Βοιωτίας για την 30η αγωνιστική της Superleague.