Τρομερό πισωγύρισμα για την Βασίλισσα

Κακή εμφάνιση από την ΑΕΚ και δίκαιη ήττα από τον Χολαργό με 88-72. Σε τρίτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ θα κριθεί η σειρά. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Τάλτον.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε νωθρά στο παρκέ και από νωρίς βρέθηκε πίσω με 13-4.
Ο Χολαργός συνέχιζε να ανεβάζει τη διαφορά, φτάνοντας μέχρι το +18 (31-13) κι έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 45-32.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ προσπάθησε να μειώσει αλλά στην τρίτη περίοδο δεν κατόρθωσε να ρίξει τη διαφορά κάτω από τους δέκα πόντους, με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με τον Χολαργό στο +19 (72-53).
Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά ξεπέρασε και τους 20 πόντους με τους γηπεδούχους να έχουν εξασφαλίσει τη νίκη από τα τέλη της τρίτης περιόδου, καθώς η εμφάνιση της ΑΕΚ ήταν τέτοια που δεν έπειθε ότι θα μπορούσε να ανατρέψει την κατάσταση. Ετσι φτάσαμε στη νίκη του Χολαργού με σκορ 88-72.
Πλέον, στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο οφείλουν να αφήσουν πίσω την κακή σημερινή εμφάνιση και να παρουσιαστούν σοβαροί στο τρίτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, το οποίο θα κρίνει την πρόκριση στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος.