Ισόπαλο το τελευταίο φιλικό επί πολωνικού εδάφους-Σκόρερ ξανά ο Μάνταλος

Η Ένωση των πολλών αλλαγών ήρθε ισόπαλη 1-1 με την πολωνική Σταλ Στάλοβα Βόλα

Η ΑΕΚ σήμερα έδωσε το τελευταίο της φιλικό πριν την επιστροφή της στην Ελλάδα κλείνοντας την προετοιμασία στην Πολωνία. Η Ένωση ξεκίνησε τον αγώνα με πολλά νέα πρόσωπα, κάτι το οποίο την εμπόδισε να δημιουργήσει φάσεις στο πρώτο ημίχρονο. Παρόλα αυτά η ΑΕΚ ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, όμως βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου μετά από λάθος του Αθανασιάδη.
Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε ακόμα χειρότερα για την Ένωση που ήταν πλέον ξεκάθαρο πως οι τόσες αλλαγές στο αρχικό σχήμα δυσκόλευαν την ομάδα. Στο 65′ ο Καρντόσο έβαλε στο ματς τους Μάνταλο, Βράνιες και Σιμάο. Στο 70′ μετά την εξαιρετική ατομική ενέργεια του Γαλανόπουλο ο Μάνταλος βρέθηκε σε κενή εστία και έκανε  το 1-1.
Ο καλύτερος του παιχνιδιού ήταν ο αρχηγός Κώστας Γαλανόπουλος που απλά έκανε τα… πάντα.