Έπεσε αξιόμαχα η ΑΕΚΑΡΑ!

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να κάνει την έκπληξη και γνώρισε την ήττα από τη Μπάγερν Μονάχου, στο ΟΑΚΑ. Η Ένωση για 60 λεπτά ήταν εξαιρετική στην αμυντική της λειτουργία αλλά και επιθετικά απείλησε του Βαυβαρούς. Όμως 2 λεπτά αδράνειας ήταν αρκετά, ώστε να τα εκμεταλλευτεί η πρωταθλήτρια Γερμανίας και να επικρατήσει με 0-2.

9′ επικύνδυνη σέντρα από τον Γκνάμπρι, που κερδίζει το κόρνερ, το οποίο εκτελείται και πιάνει τη κεφαλιά ο Χούμελς πιάνοντας στεθερά ο Μπάρκας.

11′ σουτ του Γκνάμπρι αριστερά έξω από τη μεγάλη περιοχή περνάει άουτ.

14 συρτή σέντρα του Γκνάμπρι απομακρύνει το κίνδυνο ο πορτιέρε της ΑΕΚ.

18 σέντρα του Ρόμπεν, κεφαλιά του προωθημένου Χούμελ, αλλά αποκρούει εύκολα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ.

19′ Ο Πόνσε βγαίνει από αριστερά και υπό δύσκολες προϋποθέσεις σουτάρει άουτ.

26′ Μπαλιά κάθετη του Τιάγκο Αλκάνταρα, περνάει απ’ όλους και ο Λεβαντόφσκι δεν βρίσκει τη μπάλα, περνόντας άουτ.

27′ Σέντρα του Χουλτ από αριστερά με τον Πόνσε να πιάνει μία κεφαλιά, που είναι αδύναμη όμως.

30′ Σουτ του Χάμες Ροντρίγκιεζ, μαζεύει σταθερά ο Μπάρκας.

32′ Πολύ δυνατό σουτ του Λεβαντόφσκι περνάει ψηλά.

36′ κόρνερ του Κίμμιχ, παίρνει την κεφαλιά ο Χόυμελς στέλνοντας την μπάλα πολύ πλάγια.

38′ Σουτ του Γκνάμπρι αριστερά της περιοχής, στέλνει στο εξωτερικό μέρος των διχτύων τη μπάλα.

45+’ Πολύ επικίνδυνη φάση για την ΑΕΚ καθώς ξεχύνεται από αριστερά ο Κίμμιχ που κάνει άλλη μία φορά την κάθετη σέντρα, την οποία κόβει ο Χουλτ.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({

google_ad_client: “ca-pub-2691683486408955”,

enable_page_level_ads: true

});

51΄’ Σουτ του Μπακασέτα σε κόντρα επίθεση της ΑΕΚ, περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Μπάγερν.

53′ Αδύναμο σουτ του Ρόμπεν στα χέρια του Μπάρκα.

58 Ανάποδο ψαλιδάκι από τον Κλωναρίδη περνάει λίγο άουτ η μπάλα.

60′ Χάβι Μαρτίενεθ με γυριστό κάνει το 1-0

63′ Όμορφη ομαδική ενέργεια, με τον Γκνάμπρι να ελίσσεται από αριστερά και τον Λεβαντόφσκι να σκοράρει σε κενή εστία, κάνοντας το 0-2.

70′ Γυριστό του Μπογέ, φεύγει άουτ η μπάλα.

77′ Γυριστό του Τιάγκο Αλκάνταρα έξω από την μεγάλη περιοχή περνάει άουτ.

90′ Λεβαντόφσκι σουτ στη κίνηση, βγάζουν στη γραμμή οι παίκτες της ΑΕΚ.