Uncategorized

Καμπανάκι για την εφιαλτική ΑΕΚ

Τιμητική ισοπαλία για την κάκιστη ΑΕΚ που πήρε την πρόκριση για τα πλέι οφ του Europa League μετά το 1-1 με την Κραϊόβα.

Η Ενωση έπαιξε ποδόσφαιρο μόνο για 6 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο στα οποία σκόραρε, είχε δοκάρι με τον Ολιβέιρα και χαμένη ευκαιρία με τον Λόπες.

Το σκορ άνοιξε ο αρχηγός, Πέτρος Μάνταλος, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος στο πρώτο ημίχρονο, στο 25ο λεπτό με ωραίο σουτ.

Δυο λεπτά αργότερα μετά από γύρισμα του Ελντερ Λόπες, ο Νέλσον Ολιβέιρα σούταρε όμως σημάδεψε το δοκάρι.

Μέχρι το ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά και η Ενωση πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας πραγματικός εφιάλτης για τους ποδοσφαιριστές του Μιγκέλ Καρντόσο, οι οποίοι έδειχναν εκτός τόπου και χρόνου, έκαναν συνεχόμενα εγκληματικά λάθη, ένα εκ των οποίων οδήγησε στην ισοφάριση του Ιβάνοφ.

Οι παίκτες της ΑΕΚ έδειχναν ανήμποροι να σταματήσουν τους αντιπάλους τους, οι οποίοι έκαναν απανωτές επιθέσεις, χωρίς όμως να καταφέρουν να φτάσουν σε δεύτερο γκολ.

Το τελικό 1-1 δίνει την πρόκριση στην Ενωση, η οποία θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την Τραμπζονσπορ, με το πρώτο παιχνίδι να διεξάγεται την επόμενη Πέμπτη στο άδειο ΟΑΚΑ.