Καληνύχτα ΑΕΚ…

Με χατ τρικ του Εκούμπαν, η Τραμπζονσπόρ κέρδισε με 3-1 την ΑΕΚ στο άδειο ΟΑΚΑ και βρίσκεται με το ένα πόδι στη φάση των ομίλων του Europa League.
Η Ενωση μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 4ο λεπτό προηγήθηκε με τον Μάρκο Λιβάγια.
Μετά το 15ο λεπτό, οι Τούρκοι ανέβασαν ρυθμό και στο 24ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, το οποίο δεν έγινε ποτέ, αλλά ο Σόσα που το εκτέλεσε σημάδεψε το δοκάρι.
Η γνωστή παθογένεια της ΑΕΚ όταν αμύνεται σε στημένες φάσεις έκανε και σήμερα την εμφάνισή της καθώς με δυο κόρνερ στο 29′ και στο 42′ ο Εκούμπαν πέτυχε δυο γκολ και έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια με την Τραμπζονσπόρ μπροστά με 1-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μιγκέλ Καρντόσο έδειχναν ανήμποροι να αντιδράσουν και μοιραία ήρθε και το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων, ξανά με τον Εκούμπαν.
Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και πλέον η ΑΕΚ πρέπει να μεταλλαχθεί ριζικά για να πάρει την πρόκριση μέσα στην Τραπεζούντα την επόμενη Πέμπτη.