Uncategorized

Μοιράστηκαν βαθμούς Φιορεντίνα και Λάτσιο

Φιορεντίνα και Λάτσιο ήρθαν ισόπαλες 1-1 στην Φλωρεντία, με αποτέλεσμα να χάσουν και οι δύο πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια που κάνουν για την εξασφάλιση μίας θέσης στην Ευρώπη.

Ένας βαθμός ήταν ο απολογισμός Φιορεντίνα και Λάτσιο στο σπουδαιότερο παιχνίδι της Κυριακής για την 27η αγωνιστική της ιταλικής Serie A. Οι «βιόλα», έμειναν για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη και πλέον με 37 παραμένουν στην δέκατη θέση και μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στο Γιουρόπα Λιγκ της νέας περιόδου. Σε ότι αφορά τους «λατσιάλι», έμειναν στην 8η θέση με 42 βαθμούς.

Το παιχνίδι άρχισε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους φιλοξενούμενους, που είδαν την υπεροχή τους να καρποφορεί στο 23ο λεπτό, με πολύ όμορφο διαγώνιο σουτ του Ιμόμπιλε έξω από την περιοχή. Οι «βιόλα» δεν είχαν ρυθμό και μάλιστα έχασαν με τραυματισμό τον Κιέζα στο 36’. Στο παιχνίδι αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Κέβιν Μιραλάς, ο οποίος πήρε τη θέση του Φερνάντες με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, έβγαλε την συρτή σέντρα στο γκολ της ισοφάρισης με τον Μουριέλ στο 61’ και γενικότερα ήταν πολύ κινητικός, αλλάζοντας την ροή υπέρ των γηπεδούχων, που δίκαια διαμαρτύρονται για πέναλτι πάνω στον Σιμεόνε σε φάση που έγινε στο 72ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, το ματς δεν είχε κάποια ευκαιρία για τις δύο ομάδες, που αλληλοεξουδετερώθηκαν και έμειναν στην ισοπαλία.

Πηγή: sport-fm.gr