Uncategorized

Πρώτη γκέλα για φέτος!

Πρώτη γκέλα για τους παίκτες του FUTSAL, καθώς δεν μπόρεσαν να νικήσουν την Ολυμπιάδα στο κλειστό του Καματερού. Έτσι έμειναν στο 1-1 οι δύο ομάδες.

Η Ολυμπιάδα ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, σημειώνοντας το πρώτο γκολ της αναμέτρησης στο 5ο λεπτό. Από εκεί και πέρα η Ένωση είχε έναν επιθετικό μονόλογο, χάνοντας επανειλημμένα ευκαιρίες και τετ α τετ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε δυνατά με δοκάρι του Μάνου στο 33. Στην επόμενη φάση η ΑΕΚ χάνει 2 μεγάλες φάσεις.
Η Ολυμπιάδα που έπαιξε αμυντικά στο δεύτερο ημίχρονο, κυνηγούσε μόνο τις αντεπιθέσεις και είχε δοκάρι στο 38. Το επόμενο ακριβώς λεπτό δεν δόθηκε ξεκάθαρο πέναλντι υπέρ της ΑΕΚ!
Στο 41 έρχεται το γκολ των “κιτρινόμαυρων” με τον Ηλιάδη να σκοράρει από αριστερά, ύστερα από ωραία συνεργασία των παικτών.