«Πάτησε» τον Πανιώνιο η ΑΕΛ

Με μια «γεμάτη» εμφάνιση, η ΑΕΛ επικράτησε με το ευρύ 4-2 του Πανιωνίου κι επέστρεψε στις νίκες με τον πλέον εμφατικό τρόπο, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής στην Σούπερ Λίγκα, σήμερα το απόγευμα.
Πρώτος μεταξύ… ίσων για τους «βυσσινί» ο Νούνιτς, που άνοιξε το σκορ στο 14’, είχε ένα ακόμα τέρμα στο 64’ κι ένα δοκάρι. Ενώ ο Μιλοσάβλιεβιτς στο 53΄και ο Μπαργκάν στο 58’ σημείωσαν τα άλλα δύο γκολ τους, με τον δεύετρο να έχει και αυτός δοκάρι!
Οι Νεοσμυρνιώτες ευτύχησαν να ισοφαρίσουν προσωρινά στο 18ο λεπτό με τον… συνήθη ύποπτο Μασούρα να στέλνει τη μπάλα σε αντίπαλα δίχτυα για πέμπτο διαδοχικό ματς στο πρωτάθλημα.
Όμως, η αποβολή του Τσιλούλη, στο 39’, με απευθείας κόκκινη δεν τους επέτρεψε να παραμείνουν στο παιχνίδι για πολύ και ειδικότερα στην επανάληψη… λύγισαν, φυσιολογικά. Προτού ο Ντουρμισάι σκοράρει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα…

Οι συνθέσεις:
ΑΕΛ (4-1-4-1): Κρίστινσον, Καρανίκας, Ζίζιτς, Γκοϊκοβιτς, Χούμπτσεφ, Φατιόν (68’ Πίτι), Μπαργκάν (82’ Σαχίτι), Κόεφ (22’ Ακόστα), Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Νούνιτς.
Πανιώνιος (4-2-3-1): Κότνικ, Κούρντι, Ντομίνγκεζ, Μπανανά, Κότσιτς, Πίρις, Κεϊτά, Τσιλούλης, Οικονομίδης (67’ Σαραμαντάς), Μασούρας, Ντουρμισάι.
Διαιτητής: Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας).
Πηγή: sport-fm.gr