Ανατροπή παραμονής για ΟΦΗ με Γιακουμάκη στο ΟΑΚΑ!

Ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο και… σε δρόμο Football League! Όμως οι ψυχωμένοι Κρητικοί στη επανάληψη… σκόρπισαν τον εξαφανισμένο Παναθηναϊκό και με το 1-3 έκαναν άλμα παραμονής!

Μια τεράστια διαφορά είχαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο. Ο μεν ΟΦΗ ήξερε ακριβώς τι έπρεπε να κάνει και τι είχε ανάγκη να πάρει και ο Παναθηναϊκός… ήταν στο πουθενά.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν με πέναλντι του Μακέντα στο 42′ και είχαν το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Στην επανάληψη δεν…βγήκαν στο γήπεδο και γνώρισαν την ήττα από τον ΟΦΗ με μια αναπάνεχη ανατροπή. Η ισοφάριση ήρθε με αυτογκολ του Μακέντα στο 57′, ο Φελίπε Σόουζα έδωσε το προβάδισμα στο 71′ και ο Παναθηναικός ανήμπορος να αντιδράσει δέχθηκε και 3ο γκολ από τον Γιώργο Γιακουμάκη, ο οποίος αγωνίζεται δανεικός από την ΑΕΚ στους Κρητικούς.
Πηγή: gazzetta.gr