Ηττήθηκε απο τον ΠΑΟΚ η κ19 της ΑΕΚ

Ισοφάρισε το ματς αφού ήταν πίσω στο σκορ με 0-2 αλλά δεν έκανε ολική ανατροπή και έχασε 2-4.

Οι μικροί της ΑΕΚ προσπάθησαν να πάρουν το ματς κόντρα στην κ19 του ΠΑΟΚ έπειτα από το 0-2 στο ημίχρονο. Το πολύ καλό και βελτιωμένο πρόσωπο που έδειξαν στο δεύτερο ημίχρονο έφερε το ματς στα ίσα καθώς ο ΠΑΟΚ αναγκάστηκε να κλειστεί πίσω έπειτα από πολλές προσπάθειες της ΑΕΚ να σκοράρει.

Έπειτα από τις πολλές απανωτές επιθέσεις ο Πατρινός και ο Μπογκντάνι ισοφάρισαν το ματς. Η ομάδα του Γ. Σίμου πήγε να ανατρέψει το ματς όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ απέκρουσε με δυσκολία το σουτ του Τσέλιου.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με προβολή μέσα στην περιοχή στο79′ και με ένα πέναλτι στο 87′.

Η κ19 παραμένει στην δεύτερη θέση πίσω από τον ΠΑΟΚ στο -13 έπειτα απο το σημερινό ματς.