Super League 1: Ψάχνει τη νίκη ο Άρης κόντρα στη Λαμία, το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν έχει σταματήσει να απογοητεύει τους φιλάθλους της φέτος. Σήμερα ανοίγει την αυλαία της 12ης αγωνιστικής κόντρα στη Λαμία!
Δείτε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της Super League 1:
Τρίτη 8 Νοεμβρίου
Άρης-Λαμία (20:00)
Τετάρτη 9 Νοεμβρίου
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός (17:00)
Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης (18:00)
ΑΕΚ-ΟΦΗ (20:00)
Λεβαδειακός-Ολυμπιακός (20:00)
Πέμπτη 10 Νοεμβρίου
Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα (19:00)
Ιωνικός-ΠΑΟΚ (21:30)
Η επόμενη (13η) αγωνιστική
Κυριακή 13 Νοεμβρίου
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος (16:00)
ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης (16:00)
Λαμία-Παναιτωλικός (18:00)
Ολυμπιακός-ΑΕΚ (19:30)
ΠΑΟΚ-Βόλος (21:30)
Δευτέρα 14 Νοεμβρίου
Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός (18:00)
ΟΦΗ-Λεβαδειακός (19:30)
Europa League: Ανοικτά μέτωπα στον δρόμο των προκρίσεων στην επόμενη φάση
Μάχες για μια θέση στους «16» του Europa League δίνονται απόψε σε όλη την Ευρώπη, με πολλά «εισιτήρια» να παραμένουν ακόμα ορθάνοιχτα!
Οι δεκαπέντε ομάδες που θα ακολουθήσουν την Τότεναμ στη φάση των «16» του Europa League γίνονται γνωστές απόψε, μέσω των επαναληπτικών αγώνων για τους «32» της διοργάνωσης. Το ελληνικό ενδιαφέρον βρίσκεται ασφαλώς στο «Philips Stadium» και στον αγώνα του Ολυμπιακού κόντρα στην Αϊντχόφεν, με πολύ σημαντικές αναμετρήσεις να αναμένονται ωστόσο σε όλη την Ευρώπη.
Την πρώτη χρονικά θέση στην επόμενη φάση έκλεισε χθες (24/2) η Τότεναμ και από τα μεγάλα ονόματα έχουν πάρει σημαντικό πλεονέκτημα πρόκρισης οι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (με Ρεάλ Σοσιεδάδ), Ρόμα (με Μπράγκα) και Άγιαξ (με Λιλ).
Ανοιχτούς λογαριασμούς έχουν αφήσει για τον αποψινό επαναληπτικό που θα διεξαχθεί στο «Γ.Καραϊσκάκης» η τυπικά γηπεδούχος Άρσεναλ και η Μπενφίκα μετά το μεταξύ τους 1-1 της περασμένης εβδομάδας.
Πολύ δύσκολη θα είναι η αποστολή της Νάπολι, που καλείται να ανατρέψει απέναντι στη Γρανάδα το εις βάρος της 2-0 από την Ισπανία.
Το εις βάρος της 4-3 του πρώτου ματς καλείται να ανατρέψει και η Μπάγερ Λεβερκούζεν απέναντι στην Γιουνγκ Μπόις.
Με ενδιαφέρον αναμένονται οι μάχες σε Μιλάνο και Λέστερ (Μίλαν-Ερυθρός Αστέρας, Λέστερ-Σλάβια Πράγας) μετά τις ισοπαλίες σε αμφότερα τα ζευγάρια στον πρώτο αγώνα.
To πρόγραμμα των επαναληπτικών για τους «32» του Europa League
Τετάρτη 24/2
Τότεναμ – Βόλφσμπεργκερ 4-0
(11′ Ντέλε Άλι, 50′, 83′ Βινίσιους, 73′ Μπέιλ)
Πέμπτη 25/2
Άγιαξ – Λιλ (19.55)
Άρσεναλ – Μπενφίκα (19.55)
Χόφενχαϊμ – Μόλντε (19.55)
Ρέιντζερς – Αντβέρπ (19.55)
Νάπολι – Γρανάδα (19.55)
Σαχτάρ Ντόνετσκ – Μακάμπι Τελ Αβίβ (19.55)
Βιγιαρεάλ – Σάλτσμπουργκ (19.55)
Μίλαν – Ερυθρός Αστέρας (22.00)
Λεβερκούζεν – Γιάνγκ Μπόις (22.00)
Κλαμπ Μπριζ – Ντιναμό Κιέβου (22.00)
Ντινάμο Ζάγκρεμπ – Κρασνοντάρ (22.00)
Λέστερ – Σλάβια Πράγας (22.00)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ρεάλ Σοσιεδάδ (22.00)
Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός (22.00)
Ρόμα – Μπράγκα (22.00)
Πηγή: sport-fm.gr