SUPERLEAGUE, ΑΕΚ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πόνσε: «Είμαι περήφανος για την ομάδα, δείξαμε χαρακτήρα» (VIDEO)

Ο Πόνσε ως MVP του ματς απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα δέχθηκε το βραβείο του και αναφέρθηκε στην εικόνα της ομάδας του.

Για το χθεσινό ματς κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα που η «Ένωση» κέρδισε με 4-2 βραβεύτηκε ο Πόνσε ως καλύτερος παίκτης, καθώς έβαλε 2 γκολ. Με αφορμή αυτό, μίλησε για την δυναμική της ομάδας του αλλά και την επίδειξη χαρακτήρα.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Έκι Πόνσε:

«Το σημερινό παιχνίδι ήταν μια επίδειξη χαρακτήρα που έπρεπε να δείξουμε σε μια περίεργη συνθήκη. Δημιουργήσαμε στο πρώτο ημίχρονο κάποιες φάσεις, μπορέσαμε και σκοράραμε, όμως δεχτήκαμε ένα χτύπημα. Αυτό που έπρεπε να κάνουμε ήταν να δείξουμε χαρακτήρα, να επανέλθουμε στο δεύτερο ημίχρονο, όπως και το κάναμε και να έχουμε ένα ευτυχές τέλος.

Αισθάνομαι πολύ καλά και είμαι χαρούμενος σε προσωπικό επίπεδο που μπόρεσα και βοήθησα από την πλευρά μου στην ομάδα. Επίσης είμαι χαρούμενος για τη συνολική δουλειά που έχει γίνει σήμερα από όλους τους συμπαίκτες μου στον αγώνα. Πήραμε τρεις βαθμούς, μια σημαντική νίκη και τώρα θα προετοιμαστούμε για το επόμενο σημαντικό παιχνίδι».