Με τρεις βαθμούς φεύγει η ΑΕΚ απο τον Βόλο!

Η «Ένωση»μετά απο δυσκολίες και παίζοντας με 10 παίκτες τα κατάφερε και φεύγει απο τον Βόλο νικήτρια!

Μετά απο ένα συγκλονιστικό ματς στον Βόλο η ΑΕΚ φεύγει νικήτρια.

Το χρονικό του αγώνα

Μετά το λάθος του Μουκουντί ο Ντέλετιτς πραγματοποιεί το πρώτο τέρμα για τον Βόλο στο όγδοο λεπτό, ενώ στο 24′ έρχεται η κόκκινη κάρτα μετά το μαρκάρισμα του Πέτρου Μάνταλου, πράγμα που έφερε άγχος στην ΑΕΚ.

Βέβαια, αυτό δεν την σταμάτησε, καθώς ακολούθησε το γκολ του Γιόνσον στο 32′ με μια φοβερή κεφαλιά στα δίχτυα του Σιαμπάνη. Επίσης, ο Στίβεν Τσούμπερ έφερε το προβάδισμα στην «Ένωση» στο 37′, και έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Η μεγάλη έκπληξη για την ΑΕΚ έγινε στο 72′ καθώς η ομάδα του Βόλου έκανε το 2-2 μετά απο λάθος στο κέντρο της ΑΕΚ.Μετά από πολλές προσπάθειες και και φάσεις για τους «κιτρινόμαυρους», οι Βολιώτες έκαναν το λάθος και η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι μετά απο χέρι στην μικρή περιοχή.

Ο Νόρντιν Άμραμπατ εκτέλεσε ολόσωστα, και η ΑΕΚ έκανε το 2-3 στο 90+1′!

Με αυτόν τον τρόπο η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί και τελικά να αποχωρήσει απο τον Βόλο νικήτρια.

Θυμίζουμε ότι μετά την διακοπή για τις υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων, η «Ένωση» καλείται να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στην OPAP Arena στις 16 Σεπτεμβρίου.