AEK B', SUPER LEAGUE 2, ΑΕΚ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΑΕΚ Β’: Ξεπέταξε την Παναχαϊκή με τεσσάρα

Η ΑΕΚ Β’ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας επί της Παναχαϊκής με 4-1 με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ.

Επιβλητική ήταν η “Ένωση” στον αποψινό αγώνα κόντρα στην ομάδα της Παναχαϊκής για την 27η αγωνιστική. Η ομάδα του Οφρυδόπουλου πίεζε από το πρώτο λεπτό δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες τις οποίες δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει. Φτάνοντας στο 37′  λεπτό όπου ο  Λαρέα πέτυχε το πρώτο γκολ για τον δικέφαλο με το πρώτο ημίχρονο να λήγει βρίσκοντας την ΑΕΚ στη θέση του οδηγού.

Η “Ένωση” δεν έριξε ρυθμούς ούτε στο 2ο ημίχρονο η οποία διαμόρφωσε το 2-0 στο 54′ με τον Μαχαίρα ενώ στο 60′ η Παναχαϊκή μείωσε σε 2-1. Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος γύρισε το σύστημα σε 4-2-3-1 θέλοντας να φορτώσει το κέντρο και με τον Γκαρσία στο 70′ απέκτησε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Χριστόπουλος στο 87′ έπειτα από μια ωραία κεφαλία.