Ούτε το Λιχτενστάιν…

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Εθνική Ελλάδος, υποδεχόμενη το Λιχτενστάιν.

Ανήμπορη να κερδίσει και το Λιχτενστάιν φάνηκε η Εθνική μας ομάδα. Οι παίκτες του Φαν Σιπ δεν κατάφεραν να νικήσουν ούτε το Λιχτενστάιν, το οποίο πριν το παιχνίδι με την Ελλάδα είχε 0 βαθμούς και 1 γκολ ενεργητικό, έχοντας δεχθεί 19 τέρματα σε 6 αγώνες.
Το σκορ για την Ελλάδα άνοιξε ο Γιώργος Μασούρας στο 33ο λεπτό, με την Εθνική να έχει κι άλλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχει κι’ άλλο τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, η αδυναμία  των διεθνών μας να “κλειδώσουν” τη νίκη αλλά και τα δοκάρια έδωσαν τη δυνατότητα στο Λιχτενστάιν να ελπίζει. Κι έτσι έγινε. Στο 85ο λεπτό ο Σαλάνοβιτς βγήκε στην αντεπίθεση, με τους διεθνείς μας αμυντικούς να αδυνατούν να τον κόψουν, και ισοφάρισε για τη χώρα του σε 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.