ΑΕΚ, ΜΠΑΣΚΕΤ

Κατέρρευσε στο τελευταίο δεκάλεπτο και γνώρισε την ήττα στη Γερμανία από τη Βόννη η Βασίλισσα

Με το βαρύ 93-74, η Ένωση έχασε από τη Βόννη στη Γερμανία και πλέον στρέφει την προσοχή της στο ντέρμπι της Δευτέρας στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό.

Η ομάδα του Σάκοτα ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι ωστόσο μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου κατάφερε να μαζέψει το σκορ. Οι δύο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο με σκορ 39-36 και την ΑΕΚ να φαίνεται να έχει βρει τα πατήματά της. Οι κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο όπως τελείωσαν το πρώτο και κράτησαν το παιχνίδι κοντά. Παρ όλα αυτά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Γερμανοί ξέφυγαν πολύ στο σκορ με συνεχόμενα μεγάλα σουτ.

Πρώτος σκόρερ για την ΑΕΚ ήταν ο Σι Τζέι Μπράις με 18 πόντους και 3/3 τρίποντα.

Πλέον ο Ντράγκαν Σάκοτα και οι παίχτες του επικεντρώνονται στο ματς της Δευτέρας στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό.