AEK B'

Ισόπαλη με σκορ 2-2 η εξαιρετική ΑΕΚ Β’ κόντρα στην Καλαμάτα

Ισοπαλία με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΚ Β’ και την Καλαμάτα για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Με τον έναν βαθμό της ισοπαλίας αποχώρησαν από το «Σεραφείδιο» η ΑΕΚ Β’ και η Καλαμάτα, με την αναμέτρηση να λήγει 2-2. Η Ένωση πήρε νωρίς το προβάδισμα στο σκορ με τον Κοντονίκο στο 3′, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της με τον Σόσα στο 6′, με την Καλαμάτα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Το 2-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, με τους κιτρινόμαυρους να χάνουν πολλές ευκαιρίες για να πάρουν ξανά το προβάδισμα, ενώ τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Θεοχαρίδη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Νίκου Κούστα στις 20/10 κόντρα στον Πανιώνιο εκτός έδρας.

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Μανίσα, Κοσίδης, Παυλάκης, Κάτσικας(70’ Λεφράνκ, 90+2’ Αντωνόπουλος), Ρουκουνάκης, Κολιμάτσης(79’ Μαυρουδής), Γκολφίνος, Σόσα(90+3’ Τζούντα Γκαρσία), Κοντονίκος(46’ Κανελλόπουλος), Θεοδωρίδης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κότσαρης, Βασιλαντωνόπουλος(46’ Γουές), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Πίρινεν, Μουστακόπουλος(90+5’ Κατάλντι), Μορέιρα, Ριένστρα(60’ Ξενιτίδης), Γρίβας, Παμλίδης(75’ Φριμπόνγκ), Μπαράλες.