Εντυπωσιακή νίκη για την Κ19 της ΑΕΚ

Η Κ19 της ΑΕΚ νίκησε με 5-3 την αντίστοιχη του Ατρομήτου για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Σούπερ Λίγκα και έτσι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στο 24′ το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της Ένωσης με γκολ των Μπογκντάνι και Μπότου. Ωστόσο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ πήρε τα ηνία του αγώνα και ο Πατρινός έγραψε το 4-2 με δύο γκολ στο 62′ και στο 71′. Στη συνέχεια ο «Δικέφαλος» έκανε το 5-2 με αυτογκόλ του Λώλου και στο 88′ ο Ατρόμητος μείωσε με πέναλτι του Τριμμάτη, διαμορφώνοντας το τελικό 5-3.
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΕΚ: Τάφας, Σταμούλης (88′ Ποζατζίδης) Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι (50′ Τσέλιος) Μπούσης, Τάμπας, Μπότος, Καραβίδας, Χριστόπουλος, Μαχαίρας, Πατρινός (74′ Μάρκου)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μανδάς, Πολίτης, Αθανασίου, Ανδριόπουλος, Λώλος, Ξενοπανάγος (76′ Τσακίρης) Χριστόπουλος, Βιταλιώτης, Τριμμάτης, Ρούνης (46′ Κολυνιάτης) Βαγγέλης