AEK B'

Σκόρπισε με “τριάρα” το Αιγάλεω η ΑΕΚ Β’

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε η ΑΕΚ Β’ επί του Αιγάλεω στο «Σεραφείδειο» για την 18η αγωνιστική της Super League 2.

Επιστροφή στις νίκες για τη δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου πέτυχε την 4η νίκη της στη σεζόν έχοντας πλέον 18 βαθμούς νικώντας με 3-1 το Αιγάλεω.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 36′, όταν από σέντρα του Σταμούλη ο Τζούντα Γκαρσία με προβολή έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 42′ οι κιτρινόμαυροι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κοσίδη, με τον φορ της ΑΕΚ να νικάει τον Σικαλιά και να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους κιτρινόμαυρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε κάπως ο ρυθμός του παιχνιδιού, ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε να κάνει τρία τα τέρματά της.  Ο Θεοδόσης Μαχαίρας, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο, με εξαιρετική ενέργεια και πολύ ωραίο σουτ, τριπλασίασε τα γκολ της Ένωσης, επιστρέφοντας με τον ιδανικότερο τρόπο στα γήπεδα ύστερα από τον τραυματισμό του και το χειρουργείο στο οποίο υπεβλήθη.

Το Αιγάλεω το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 78′ με τον Χοτζάλι.