ΑΕΚ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κρατάει μόνο τη νίκη η ΑΕΚ

Με ακόμα μια μέτρια εμφάνιση συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η ΑΕΚ, η οποία παρόλα αυτά επικράτησε της Λαμίας εκτός έδρας με 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με την Ένωση να προηγείται νωρίς με πολύ όμορφο γκολ του Ανσαριφάρντ, ο οποίος αργότερα στο πρώτο μέρος είχε και δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ έχασε και ο Μιχάλης Μπακάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ διατήρησε το προβάδισμα, παρά το γεγονός ότι η αμυντική λειτουργία έδινε δικαιώματα, χωρίς όμως να δεχτεί γκολ. Η Ένωση ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες ύστερα από απευθείας κόκκινη κάρτα που έδειξε ο Κουτσιαύτης στον Ινσούα στο 53΄.

Πλέον, στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο στρέφουν την προσοχή τους στον εκτός έδρας αγώνα της Πέμπτης με τον Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.