SUPERLEAGUE, ΕΛΛΑΔΑ, ΚΟΣΜΟΣ

Παράσχος: «Είμαι συγκινημένος από την προσπάθεια των παιδιών»

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Γιώργος Παράσχος μετά την ήττα της ομάδας του από την ΑΕΚ με 3-4.

Ο Απόλλων Σμύρνης δεν παράτησε τον αγώνα και στα τελευταία δύο λεπτά πήγε να σκοτώσει την ΑΕΚ, αλλά δεν το κατάφερε.

Οι δηλώσεις του Παράσχου:

«Το τελικό σκορ μετράει. Δεν σας κρύβω ότι τα παιδιά έκαναν μια υπερπροσπάθεια. Συνηθίσαμε να βλέπουμε στα τελευταία ματς πολλά γκολ. Δεν είναι κατάλληλα για… καρδιακούς. Εχω πολύ καιρό να δω να τέτοιες αλλαγές στο σκορ. Μας αιφνιδίασαν στην αρχή. Πέτυχαν τρία γκολ με χαρακτηριστική άνεση. Στο δεύτερο ημίχρονο κατορθώσαμε να μειώσουμε, τον πιέσαμε τον αντίπαλο και ειμαι συγκινημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Θα δούμε τη συνέχεια, το τελευταίο παιχνίδι για τη σεζόν με το Αγρίνιο. Θα προσπαθήσουμε να ηρεμήσουμε και τη νέα χρονιά να αποκτήσουμε αυτή την φρεσκάδα για να ανταποκριθούμε καλύτερα».