SUPERLEAGUE, ΕΛΛΑΔΑ, ΚΟΣΜΟΣ

Για γέλια ο ΠΑΟΚ, που βλέπει την ΑΕΚ και την δεύτερη θέση να απομακρύνονται!

Για γέλια και για κλάματα ο ΠΑΟΚ του απεριορίστου μπάτζετ, αφού έμεινε στο 0-0 στη Τούμπα με τον Παναθηναϊκό και έμεινε χωρίς νίκη για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι!

Ο Παναθηναϊκός ο οποίος παρατάχθηκε με πολλά παιδιά από τη Κ19 (Ζαγαρίτης, Αλεξανδρόπουλος, Θεοχάρης) δεν άφησε τον ΠΑΟΚ να κάνει ούτε ευκαιρία και η ομάδα της Θεσσαλονίκης αποχαιρετά τη δεύτερη θέση, ενώ οι πράσινοι φωνάζουν για μια φάση-πέναλτι σε χέρι του Βαρέλα στο οποίο ο Σκόμινα δεν είδε κάποια παράβαση.

Ο ΠΑΟΚ από τη πλευρά του ήταν για ακόμη μια φορά θλιβερός χωρίς να μπορεί να κάνει κάτι σωστό επιθετικά, παρά τα μέτρα που πήρε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ούτε στα τελευταία 10 λεπτά, όπου ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο.

Πλέον ο ΠΑΟΚ (σε περίπτωση νίκης της ΑΕΚ) θα βρίσκεται στο -4 από τη δεύτερη θέση, ενώ την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στο Γ.Καραϊσκάκης.